Profil Firmy w Google

1. Aby wykonać i pokazać wirtualny spacer po Twojej Firmie w Street View twoja firma musi posiadać wpis w usłudze Profil Firmy w Google. Google posiada dużą bazę firm i możliwe że twoja firma będzie posiadała już taki Profil. Aby to sprawdzić wejdź na stronę www.google.pl/maps i wprowadź nazwę swojej firmy oraz jej adres.

Jeśli w wyniku wyszukiwania nie pojawi się Profil Twojej Firmy dodaj go bezpłatnie pod adresem www.google.com/intl/pl_pl/business/.

Jeśli nie jesteś w stanie sam założyć Profilu swojej Firmy w Google skontaktuj się z nami.

Spotkanie Informacyjne

2. Jeśli posiadasz Profil Firmy w Google lub właśnie został utworzony skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie informacyjne. Na spotkaniu zostaną omówione wszelkie szczegóły sesji zdjęciowej oraz ustalimy ilość punktów do sfotografowania w Twojej Firmie.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów, ustaleniu terminu sesji zdjęciowej oraz zaakceptowaniu kwoty i formy płatności za usługę, otrzymasz umowę o świadczeniu usług fotograficznych w ramach  programu Street View.

Sesja Zdjęciowa

3. W wyznaczonym terminie sesji zdjęciowej, wszystkie obszary lokalu które będą fotografowane muszą być przygotowane do sesji zdjęciowej tak aby po przybyciu na miejsce, Rekomendowany Fotograf Street View mógł bezzwłocznie rozpocząć pracę. Jest to warunek konieczny aby sesja zdjęciowa przebiegła szybko i sprawnie nie zakłócając normalnego dnia pracy Twojej Firmy.

Przeciętny czas trwania sesji zdjęciowej dla małej firmy wynosi około 60 - 90 min.

Edycja i Montaż

4. Po zakończeniu sesji zdjęciowej wszystkie zdjęcia są katalogowane i poddawane obróbce tak aby spełniały standardy jakościowe Google.

Za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania edytujemy i montujemy poszczególne zdjęcia składowe w obrazy sferyczne, następnie obrazy poddawane są rozmazaniu twarzy osób widniejących na zdjęciach aby na koniec połączyć je w wysokiej jakości wirtualny spacer po Twojej Firmie w technologii Street View.

Cały proces obróbki i edycji trwa około 1 - 15* dni i uzależniony jest od wielkości wirtualnego spaceru.

Publikacja zdjęć w Street View

5. Po zakończeniu edycji i montażu wirtualnego spaceru, Twoja wirtualna wycieczka po firmie wraz ze zdjęciami biznesowymi (zdjęcia wnętrz - opcja dodatkowa) zostaną dodane i opublikowane na Profilu Firmy w usłudze Street View.

Od tej chwili Ty i Twoja firma możecie cieszyć się z korzyści jakie daje technologia Street View.

Wirtualny Spacer można dodać do Twojej firmowej strony internetowej, pobierając odpowiedni kod html bezpośrednio z Map Google.

Przekazanie Zdjęć

6. Na zakończenie współpracy otrzymasz od nas wszystkie zdjęcia sferyczne z których został wykonany wirtualny spacer w Street View oraz zdjęcia biznesowe (zdjęcia wnętrz - jeśli zostały zamówione).

Przekazanie materiałów  odbywa się poprzez udostępnienie linku (do dysku w chmurze) do samodzielnego pobrania materiałów, wraz z kodem html umożliwiającym osadzenie wirtualnej wycieczki na stronie internetowej.

Dodatkowo jako opcja, możliwe jest przeniesienie autorskich praw własności majątkowych do zdjęć.

* przybliżony czas wykonania, obróbki zdjęć oraz przesłania ich do usługi Google Street View. W przypadku bardzo dużych i skomplikowanych projektów, czas realizacji może być dłuższy. Publikacja zdjęć i nawiązanie połączeń między zdjęciami w Street View może potrwać od kilku godzin do kilku dni i nie jest to zależne od fotografa, a tylko wyłącznie od Google

Rekomendowany Fotograf jest w pełni niezależnym podmiotem i ani on, ani nikt z jego personelu nie jest pracownikiem, czy też przedstawicielem firmy Google.

Jednak Rekomendowany Fotograf ma możliwość jako uczestnik programu REKOMENDOWANI w STREET VIEW do świadczenia usług fotograficznych lokalnym firmom, które chcą zaprezentować swoją Firmę za pomocą zdjęć sferycznych i/lub zdjęć standardowych w usłudze STREET VIEW / MAPY GOOGLE.

Firma Google nie jest stroną umów zawartych pomiędzy "Rekomendowanym Fotografem" a "Firmami".